Ana içeriğe atla

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Müşteriler Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş. nezdinde hesap açtığında ve/veya internet sitelerini kullandığında kişisel verilerin toplanması ve kullanımı şartlarını kabul etmiş olur. Meksa Yatırım müşterilerinden topladığı kişisel verileri fiziksel ve elektronik ortamlarda geçerli kanunlara göre gizli sıfatıyla saklar ve muamele eder. Meksa Yatırım müşterilerinden bilgileri müşterilerin kendisiyle ilişkilerine bağlı olarak direk ve/veya dolaylı yollardan toplar. Toplanan bilgileri müsterilerin kimliğini ve erişim bilgilerini doğrulamak, ticari hesap açmak, hesap numarası ve güvenli şifre yaratmak, hesap aktivitesini sürdürmek ve gerektiğinde müşteriye ulaşmak için kullanır. Bu bilgiler aynı zamanda Meksa Yatırım’ın müşterilerine sunduğu servisi ve internet sitesinde gezinme deneyimlerini arttırmak ve müşterilerini yeni ürün, servis ve promosyonlardan haberdar etmek için de kullanır.


Meksa Yatırım Müşterilerin kişisel bilgilerini hesap açımı sırasında doldurdukları ve imzaladıkları sözleşme ve formlar sayesinde direkt olarak temin eder. Bu bilgiler arasında kanunca toplanması zorunlu tutulan kimlik ve iletişim bilgilerinin yanında Meksa Yatırım’ın müşteri işlem deneyimini kolaylaştırmak adına topladığı demografik bilgiler de yer almaktadır. Bu bilgilere erişim hakkı sadece yetkili personele verilmiş olup, harici kişilerin bunlara erişimi fiziksel ve elektronik ortamlarda engellenmiştir. Meksa Yatırım tarafından oluşturulan bilgilerin (hesap numarası, platform kullanıcı ismi ve şifreleri) gizliliğinin korunması aslen müşterilerin sorumluluğundadır ve kimseyle paylaşılmamalıdır. Meksa Yatırım’ın müşterilerinden dolaylı olarak topladığı bilgiler ise müşterinin işlem platformlarına bağlanırken kullandığı IP adresleri, yaptıkları işlemlerin bilgileri, işlem geçmişlerinin yanısıra internet sitesine erişirken kullandıkları bilgisayarların IP adresleri, işletim sistemleri, tarayıcı türleri, internet servis sağlayıcıları ve zaman mühürleri’dir. Meksa Yatırım bu bilgileri yanlızca düzenleyici kurumlar nezdindeki gereksinimleri sağlamak ve gerektiğinde müşterilerine ulaşmak için edinir. Meksa Yatırım müşteri bilgilerini satmaz, lisanslamaz, kiralamaz ve aşağıdaki durumlar haricinde iştirak ve üçüncü kişilerle paylaşmaz. Meksa Yatırım toplanan kişisel bilgileri iştirakleri ile: i)müşterilerin istediği servislerin kendilerine sunulması, ii) iştiraklerin sunduğu ürün ve servislerin müşteriler ile paylaşılması durumlarında paylaşılabilir. Meksa Yatırım servis kalitesini arttırmak ve/veya mevcut operasyonlarını yürütebilmek için (hesap işlemleri, müşteri memnuniyet çalışmaları, vs) diğer işletmeler ile ortaklık yapabilir veya onların servislerini kiralayabilir. Bu tür durumlarda paylaşılan bilgiler bu işletmeler ile yapılan gizlilik sözleşmeleri ile kendilerine sunulmakta ve müşterilerin gizlilği korunmaktadır. Gerekli durumlarda Meksa Yatırım bu gizlilik politikasında günün gereksinimlerine, müşteri memnumiyetine ve kanuni düzenlemelere göre değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar. Gizlilik politikasının değişmesi durumunda değişiklikler Meksa Yatırım’ın internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.


Detaylı bilgi için;

  • Adres: Şehit Teğmen Ali Yılmaz Sok. Güven Sazak Plaza A Blok No:13 Kat: 3-4 Kavacık - Beykoz / İSTANBUL
  • Telefon: (216) 6813434
  • Email: destek@meksafx.com

E-Bültenimize Kayıt Olun.

Tüm yenilik ve bilgilendirmelerden haberdar olun!

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Değerli Müşterimiz, 

Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) tarafından yayımlanan "Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik" ile hesap açılışlarında kimlik ve adres tesbitine ilişkin yeni yükümlülükler getirilmiştir. Bu yasal gereklilik kapsamında, daha önce hesap açtırırken beyan ettiğiniz adres bilginizin teyidi amacıyla, adınıza düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren hizmete ilişkin olan bir faturanın (ibraz tarihinden önceki üç aylık döneme ait) ya da Yerleşim Yeri Belgesinin en geç 01 Eylül 2009 tarihine kadar şubemize ibraz edilmesi ve kimlik tesbitine ilişkin var ise diğer eksik bilgilerinizin tamamlanması gerekmektedir. 01 Eylül 2009 sonrası işlemlerinizin aksamaması için bilgi ve belgelerinizi belirtilen yasal süre içinde tamamlamanız için şubemizle temasa geçmenizi önemle rica ederiz.

Çekince 

Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) tarafından yayımlanan "Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik" ile hesap açılışlarında kimlik ve adres tesbitine ilişkin yeni yükümlülükler getirilmiştir. BIST Hisse Senetleri ve Tahvil Piyasasi verileri en az 15 dakika gecikmelidir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altinda korunmakta olup izinsiz kullanilamaz, iktibas edilemez, degistirelemez. BIST ismi altinda açiklanan tüm bilgilerin telif haklari tamamen BIST ye ait olup tekrar yayinlanamaz.

YASAL UYARI

BİST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BİST'ye ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Bu web sitesinde yer alan her türlü, görüş, bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, İDEAL DATA FİNANSAL TEKNOLOJİLER A.Ş. bunların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti etmemektedir. Bununla beraber gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı İDEAL DATA FİNANSAL TEKNOLOJİLER A.Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.  

Veriler 15 dakika gecikmelidir.